עוד אובדן כושר עבודה

עו"ד אובדן כושר עבודה – מתי תזדקקו לו?

אם לא פעם נתקלתם בפרסומים אודות אנשים שקיבלו פיצויים של מאות אלפי שקלים ממעסיקים – חשוב שתדעו, כי מאחורי כל פשרה או פסק דין שניתן בבית המשפט: עומד עורך דין אבדן כושר עבודה. אבל כיצד מוצאים עורך דין טוב ומתי תזדקקו לו? כל הפרטים בהמשך.

תאונות עבודה קורות לצערנו בכל יום, כמו גם מחלות עבודה ושאר מצבים פיזיים שנגרמו במקום העובדה ומחוץ לו.

"אבדן כושר עבודה" הוא מושג חשוב שיש להכיר והוא נוגע למצב זמני או קבוע בו עובד אינו יכול לעסוק במקצועו. בכך יכול עובד אשר נפגע במהלך העבודה, בעת תאונה, כמו גם מי שנפגע ממחלת עבודה – לקבל קצבת אבדן כושר עבודה וקצבה מהמוסד לביטוח לאומי.

 אבל מי מוגדר על פי הביטוח הלאומי ככזה שסובל מאבדן כושר עבודה?

אבדן כושר עבודה על פי ההגדרה של ביטוח לאומי, הוא מצב שבו אדם אינו יכול לעבוד באופן חלקי או מלא. הביטוח הלאומי מזהה ומגדיר אנשים מסוג זה ככאלה שאינם יכולים להתפרנס עקב מחלה או תאונה, בעוד שהנפגע לעתים ממשיך לעבוד לאחר תקופה קצרה של מנוחה, או שאינו יכול לחזור לתפקוד מלא ולעבודה מלאה – לעולם.

מי יכול לקבל קצבה מהביטוח הלאומי?

מי שיכול לקבל קצבה מתאימה הם אנשים שעברו את גיל 18 המכוסים בביטוח לאומי או בביטוח פרטי תוך שרבים בוחרים בייצוג של עורך דין אובדן כושר עבודה מתאים על מנת לקבל את שמגיע להם בעקבות תאונה או מחלה.

חשוב להבין כי אבדן כושר עבודה יכול להיות חלקי או מלא, בעוד שמי שאיבד את כושר העבודה של במאת האחוזים יקבל פיצוי מלא. ישנם מקרים בהם אותו נפגע יכול לעבוד בתחום אחר משעסק בו לפני התאונה או המחלה, ובכך יקבל אדם זה אחוזי פיצוי נמוכים יותר מ100 אחוזים.

בחירת עורך דין מיומן

חשוב לדעת שכדי למצות את הזכויות שלכם, יש לבחור עורך דין המנוסה בתחום הביטוח הלאומי ובנושא של קבלת פיצויים ממוסד זה ומהביטוח הפרטי בעת הצורך. כאשר אתם בוחרים באיש המקצוע הנכון: בחרו כזה שקיבלתם אודותיו המלצות.

עוד יש לבחור אנשי מקצוע מיומנים מהירים וזמינים שכן קבלת הזכויות מהמוסד לביטוח לאומי יכולים להתארך למשך זמן רב. לכן יש לבחור עורך דין יעיל שיוכל לסייע לכם לזרז תהליכים.

בחרו איש מקצוע שיוכל להפנות אתכם אל רופא מומחה לקבלת חוות דעת יעילה, כמו גם כזה שמכיר את כל רזי המקצוע ויודע כיצד פועלות המכונות המשומנות (אך האיטיות) של המוסד לביטוח לאומי.

כיצד משלמים לעורך דין?

עורכי דין העוסקים במיצוי זכויות של נפגעים, עובדים בדרך כלל על בסיס אחוזים בעוד שמרבית עורכי הדין ידרשו בין 10 ל 17 אחוזי תשלום מסך הפיצויים שיקבל התובע. עובדה זאת מאפשרת לרבים לקבל את הפיצוי הדרוש ורק לאחר מכן לשלם לעורך הדין. לכן יש לשים לב כי אתם בוחרים איש מקצוע אשר פועל על פי שיטת תשלום זאת. בכך תוכלו לקבל את הפיצוי המגיע לכם.