עורך דין מקרקעין

עורך דין נדלן – כיצד לבחור את האיש הנכון

בכל עסקת נדל"ן, בכל עסקת מקרקעין, בין אם מדובר בנדל"ן מסחרי או נדל"ן למגורים, יש צורך להיעזר בעורך דין שמתמחה בתחום. עסקאות מסוג זה, לא יכולות להיסגר מבלי שיש מעורבות של עורך דין נדלן משני הצדדים.

עורכי הדין של הצדדים יכתבו את החוזה, בהתאם לתנאים שנקבעו בין הנוגעים לדבר, הם ייבחנו את החוזה על מנת לוודא שהוא גם עומד בתנאים, גם איננו סותר הסכמות ביניהם, גם עומד בתנאי החוק והמשפט, ומעבר לכך, יש לוודא שכל התנאים למימוש החוזה אכן מתקיימים.

אך למעשה, כל מי שרוצה לרכוש נדל"ן מסחרי או אחר, חייב להיעזר בשירותיו של עורך דין נדלן עוד לפני כן. מאחר והרבה פעמים, על מנת לוודא שאכן יש טעם לבצע את העסקה ויש אפשרות כזו, צריך את שירותיו של עורך דין אשר יכול לבחון מה בדיוק המצב החוקי של הנכס או של הקרקע, מה בדיוק מצבו של אותו גורם שמציע אותו למכירה, והאם משתלם לנו לבצע איתו את העסקה.

כיצד מוצאים עורך דין בצורה נכונה

מן שיחפש היום עורך דין מקרקעין מומלץ, לא יתקשה למצוא. חיפוש קל באינטרנט יאפשר לנו למצוא מגוון רחב של שמות, עורכי דין עם ניסיון רב, עורכי דין שידעו לספק עבורנו את כל המידע והכלים הנדרשים. השאלה היא, כיצד אנחנו בוחרים מישהו שיתאים לנו.

לשם כך, אנחנו צריכים לבחון מה הניסיון שעומד לרשות אותו עורך דין, כמה שנים הוא בתחום, עד כמה הוא מכיר את האזור בו אנחנו מבקשים לרכוש או למכור נדל"ן, וכן מה היכולת המקצועית שלו, מבחינת אנשי צוות, יועצים וכדומה. מן הסתם, הוא לא יוכל לבצע את כל העבודה לבדו והוא יידרש להיעזר באנשי מקצוע שונים לשם כך.

חשוב להבהיר פה נקודה משמעותית, מומלץ לעבוד עם עורך דין אחד לאורך כל הדרך, וחשוב שהוא ילווה אותנו מהשלב בו אנחנו מתחילים בחיפוש ומבקשים לברר מידע על נדלן כזה או אחר, עד לשלב שאנחנו סוגרים חוזה ואף לאחר מכן.