עורך דין פלילי

עורך דין פלילי

עורכי דין מתמחים בתחומים מגוונים ואחד המאתגרים ביותר הינו התחום הפלילי. עבירה פלילית הינה עבירה אשר המבצע אותה עבר על חוק אשר העונשים לגביו עלולים להיות כבדים ולהסתכם בקנסות ו/או מאסר בבתי כלא. מבחינים בעבירות מתחומים שונים  ובין היתר: עבירות כלכליות שחלקן מוגדרות עברות צווארון לבן, עבירות מס, עבירות שוחד וכדומה. עבירות פליליות אחרות הינן: רצח, שוד, גניבה, אונס, מין ומעשים מגונים, וכן, מעשי אלימות אחרים הפוגעים בזולת.

רשויות האכיפה המתמודדות אל מול עבירות אלו הן בעיקר המשטרה על יחידותיה השונות, יחידות לחקירות הונאות מס ברשויות המס השונות,  הפרקליטות הציבורית ובתי המשפט. כולן נרתמות למאבק בפשע על סוגיו השונים ומולן מתמודדים עורכי הדין המייצגים את לקוחותיהם. עבירה יכולה להתבצע בנסיבות שונות, לעיתים, הדבר מגיע מאי ידיעת החוק על בוריו, יש מקרים, בהם הדבר נעשה במודע ובמכוון, לפעמים, עקב מצוקות כלכליות ונפשיות, בגלל הטעיה ועוד.

כיצד עו"ד פלילי יכול לסייע

עורך דין פלילי יכול לסייע לכל אחד במספר מישורים: ייעוץ, ליווי, ייצוג וניהול תיק. הראשון שחשיבותו איננה מוטלת בספק הינה ייעוץ בזמן אמת. כל אדם שאיננו מכיר את החוק יכול למעוד ובנקודת זמן קריטית כזאת הוא יכול לספק את העצה הנכונה שתמנע את העבירה. במידה והיא התבצעה וגורמי האכיפה מתחילים לפעול נגד המבצע אזי יש צורך לערב אותו בשלב מוקדם כדי למנוע הסתבכות נוספת מיותרת. במקרים רבים, ניתן לעצור הסתבכות בתיק מסוים ולפטור את הנאשם בעונשים קלים, יחסית.

עורך דין פלילי ילווה כל לקוח לאורך כל הדרך. החל משלב החשדות, ההכנה לחקירה במשטרה, מעצר לצורך חקירה, שחרור ממעצר לצורך חקירה, מעצר עד תום ההליכים, שימוע, בדיקת כתב אישום, סגירת תיק פלילי, וכמובן, כתיבת כתב הגנה וניהול כל התיק בבית המשפט. בכל שלב הוא יכול לסייע רבות בתמיכה מעשית ונפשית בשעותיו הקשות וכן, במשפחתו: בהעברת מידע להתנהלות נכונה, בהקלה בתנאי מעצר וכדומה. גולת הכותרת היא הצלחה בהגנה עליו מול הרשויות המתבטאת בסגירת תיק, בביטול אישום פלילי, בקבלת עונש קל, יחסית, שניתן להתאושש ממנו במהירות ועוד.