עו

עורך דין פלילי מומלץ – מה זאת אומרת עורך דין מומלץ?

הרבה פעמים אנחנו יכולים לשמוע ולקרוא, בעיקר באינטרנט על בעלי מקצועי, אנשי מקצוע בתחומים שונים, שהם מומלצים. סביר להניח שמרוב אינפלציה בשם תואר זה, אנחנו כבר לא יכולים להאמין שאכן כל בעל מקצוע, כל איש מקצוע, הוא אכן מומלץ ואז עולה אצלנו השאלה, מה זה אומר, מי באמת נחשב מומלץ ומי לא.

ובכן, כשאנחנו מחפשים, למשל, עורך דין פלילי מומלץ, מה אנחנו בעצם מחפשים? איך אנחנו יודעים שהוא אכן מומלץ, ומי אחראי על כך שהוא מומלץ. עולה שאלה גם, האם אנחנו יכולים להאמין לאותם אנשים שהמליצו עליו.

סביר להניח שאם אנחנו קוראים או שומעים על עורך דין פלילי מומלץ, בפרט באינטרנט, הרי די ברור שלא מדובר באנשי מקצוע שסתם כך נבחרו, אנשים, קרי לקוחות שלהם המליצו עליהם. סביר להניח שחלקם עשו את זה כי הם ייצגו אותם, אחרים סביר להניח עשו את זה כי אותם עורכי דין, ייצגו אנשים שהם מכירים, חברים או בני משפחה, וזה גרם להם להמליץ עליהם.

כיצד אנחנו יכולים להיות בטוחים שמדובר בעורכי דין מומלצים

הכלל הראשון לגבי המלצות הוא, לבדוק מי המליץ ולמה. לצערנו הרב, לא פעם אנשי ובעלי מקצוע משתמשים בכל מיני אופציות לקבל המלצות לא אמיתיות בשביל לייצר להם ביקורות חיוביות. לכן, אנחנו צריכים להקפיד ולשים לב, מי המליץ, על מה ולמה.

הכלל השני הוא, לבחון האם ההמלצה משרתת אותנו. כלומר, האם מדובר בהמלצה רלוונטית למה שאנחנו מחפשים. נניח ואנחנו מחפשים עורך דין לצורך מסוים ולא נאמר שום דבר בהקשר זה, אך כן נאמר לגבי הקשרים אחרים, ברור שההמלצה לא תוכל לשרת אותנו.

הכלל השלישי הוא, לבחור עורך דין לא רק על בסיס המלצה אחת ולא רק על בסיס המלצות בכלל. חשוב שנשב איתו, נדבר איתו, נשמע מה יש לו להציע לנו, ואם תהיה בינינו הסכמה וכימיה אישית, אז נחליט אם לשכור אותו או לא. ההמלצות הן כלי חיוני אך אסור שהן יהיו הכלי היחידי שלנו.